Kombi Tamiri ve Onarımı

Kombi Tamir Ve Onarımı

Doğalgaz kullanımı vasıtasıyla sıcak su ihtiyacını karşılayan cihazlar kombi olarak adlandırılır. Ev ve işyerlerinde kapalı alanda kullanılabilen bu ısıtma cihazları mekanik sistem, elektrik-elektronik sistemi, su tesisatı bağlantısı ve gaz tesisatı bağlantısı gibi komplike bir yapı ile çalışır. Bu nedenle birçok farklı faktör nedeniyle bu cihazlarda arıza yaşanabileceği için kombi tamir ve onarım hizmetleri verilir.

 

Kombi onarım hizmetleri, markası her ne olursa olsun bir kombinin profesyonel bir ekip veya uzman tarafından incelenmesi, arızanın belirlenmesi ve bu arızanın giderilmesi hizmetidir. Kombi için ortaya çıkan arızanın giderilmesi konusunda tamir edilebilecek parçaların tamir edilmesi, değiştirilmesi gereken parçaların da değiştirilmesi işlemi gerçekleştirilir. Örneğin, firmamız yoğuşmalı, bacalı veya hermetik gibi farklı kombi çeşitlerinde parça onarımı ve değişimi sayesinde tamir sağlayabilir.

Arıza Çeşitlerine Göre Kombi Tamir Ve Onarımı

Kombi ifade edildiği şekilde komplike bir cihaz olduğu için karşılaşılabilecek arızalar da birçok farklı noktadan dolayı ortaya çıkabilir. Örneğin, cihazın gaz bağlantısında bir arıza olabileceği gibi baca arızası, elektrik arızası, ateşleme arızası veya elektronik devre arızası ile karşılaşılabilir. Bu nedenle kombi tamir ve onarım arızanın türüne, yerine ve boyutuna göre detaylı bir şekilde gerçekleştirilir.

Kombiler gaz bağlantısı, su bağlantısı ve elektrik bağlantısı vasıtasıyla çalışan cihazlar olduğu için aslında düzenli bakımdan geçirilerek kullanılmalıdır. Düzenli bakım dönemlerinde servisimiz

  • Kombi su tahliyesi,
  • Yanma odasının temizlenmesi,
  • Brülör temizliği,
  • Kir temizliği,
  • Gaz sızdırmazlık testi,
  • Emniyet kontrolü,
  • Eşanjör kontrolü gibi birçok işlem gerçekleştirir.

Bu işlemler sırasında rutin bir şekilde gerçekleştirilen bakım ile ortaya çıkan arızaların da ortadan kaldırılması sağlanır.

Kombi Tamir Ve Onarımı Nasıl Yapılır?

Firmamız kombi tamir işlemlerinin gerçekleştirilmesi için profesyonel bir servis yapısı ile hizmet verir. Hizmetlerin sağlanabilmesi için bakım ve onarımda yılların tecrübesine sahip uzman bir ekip adresinize ulaşır. Çünkü kombi tamir ve onarım işlemi cihazın sabit kullanıma sahip olması nedeniyle ancak ve ancak yerinde gerçekleştirilebilir. Nadiren kombinin detaylı tamir işlemlerinden geçmesi gerektiğinde cihazın kontrollü bir şekilde yerinden sökülerek servis hizmetlerine alınması gerekebilir.

Yerinde gerçekleştirilen bakım, tamir, onarım ve parça değişimi hizmetlerinde öncelikle kombinin marka ve modeline göre işlem gerçekleştirilir. Çünkü her marka ve modelin kendine uygun bir tesisat bağlantı yapısı, iç devre yapısı, voltaj değeri veya yedek parça ihtiyacı bulunur. Çalışma sistemlerinde sıkıntı ile karşılaşılan yani örnek olarak ısıtma yapmayan veya su sızdıran bir kombi için servisi hizmetlerinde öncelikle bu ayrıntı göz önünde bulundurulur.

Servisimize yöneltmiş olduğunuz arıza ayrıntısı göz önünde bulundurularak, öncelikle kombinin marka ve modeline göre gereken tüm ekip ve ekipmanlar ile adresinize gelinir. Adresinizde kombinin bulunduğu noktada öncelikle su, elektrik ve gaz bağlantıları kontrol edilerek servis için ön hazırlıklar yapılır. Hazırlık sonrasında kombi tamiri için arızanın türüne göre en önemli noktalarda inceleme yapılarak işleme başlanır.

Bazı durumlarda kombinin iç devresinde, bazı durumlarda gaz bağlantısında veya su bağlantısında arıza ile karşılaşılabilir. Bu arıza bazen kirlilik nedeniyle bazen tesisat üzerinden kaynaklı bir neden ile bazen de bir parçanın ömrünü doldurmuş olması ile ortaya çıkabilir. Örneğin, doğalgaz bağlantısı ile çalışan kombide ateşleme işlemi yapılmıyorsa; eşanjör, çakmak ve yanma odasında bir problem yer alabilir. Bu noktalarda inceleme yapılarak karşılaşılan arıza için kombi tamir ve onarım işlemleri gerçekleştirilebilir.

Kombi Tamir Ve Onarım Maliyetleri Nasıl Belirlenir?

Bir kombinin ortaya çıkarabileceği arıza çeşitleri çok geniş bir liste oluşturabileceği için tamir ve onarım maliyetlerinin belirlenmesinde de detaylı bir liste ile karşılaşılır. Örneğin, firmamız arızanın türü, kombinin markası ve modeli gibi ayrıntıları göz önünde bulundurarak onarım maliyetlerini ilk etapta tahmini olarak belirleyebilir. Çünkü arıza durumu belirli olsa da net olarak bu arızanın maliyetini belirlemek mümkün değildir. Arızalı kombide detaylı bir inceleme yapılarak, hangi parçalarda sorun olduğu, tamir ya da değişim ihtiyaçlarının neler olduğu belirlendikten sonra hizmet maliyetleri ortaya çıkarılabilir.

Maliyetler belirlenirken örneğin bir kombi içerisinde arızalanmış olan filtrelerin değiştirilmesi gerekliliği tespit edilebilir. Fakat bu parçanın hangi marka ve model için değişileceği, kaç adet değişim yapılacağı ve kullanılan parçanın güncel fiyatı hizmet maliyetlerinde etkilidir. Düzenli bakım yapılmış ve temizlikleri gerçekleştirilmiş bir filtre daha nadir bir şekilde bozulurken, kombi bakımı düzenli yapılmadığında daha yüksek maliyetli bir kombi tamir ve onarım işlemi ile karşılaşılması da mümkündür

Hızlı iletisim
  • 05318418495
  • 05318418495
  • servis@kombiklimatamiri.com
Kalite ve Güvenin Tek Adresi
Hızlı iletisim

Whatsapp Destek

Kemal Tambolat

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabiliriz?