Klima Tamir Ve Onarımı

Klima Tamir Ve Onarımı

Ters iklimlendirme gerçekleştirmesi vasıtasıyla klimalar günümüzde hem yazın hem kışın kullanılabilen cihazlardır. Yani neredeyse dört mevsim kullanımı müsait olan bu cihazlarda özellikle yoğun kullanım, klima tamir ve onarım ihtiyacını da ortaya çıkarabilir. Yazın yoğun bir şekilde kullanılarak soğutma yapılması ya da kışın ısıtma yapılması sırasında ortaya çıkabilecek veya cihazın yaşlanmasıyla ortaya çıkabilecek birçok farklı arıza görülebilir.

Klima onarımı gerçekleştirilmesi için mutlak bir şekilde firmamız gibi profesyonel teknik servis firmalarından hizmet almak gerekir. Çok basit bir şekilde kullanıcı tarafından gerçekleştirilebilecek filtre yıkama, iç temizlik veya kapak temizliği gibi işlemler elbette ki tarafınızdan yapılabilir. Fakat bir klimada karşılaşılabilecek motor arızası, filtre arızası veya devre arızaları mutlaka profesyoneller tarafından giderilmesi gereken arızalardır.

Türüne Göre Klima Tamir Ve Onarım Hizmetleri

Klima denildiğinde akla ilk olarak çok uzun yıllardır kullanılan standart split duvar klimaları gelebilir. Fakat günümüzde yoğun bir şekilde kullanılan klimalar arasına inverter adı verilen enerji tasarruflu ve küçük boyutlu klimalar da girmeyi başarmıştır. Bazen kaset tip tavan klimaları, bazen salon tipi kapsamlı klimalar gibi ürün çeşitleri de yer almaktadır. Aslında temel olarak ısıtma ve soğutmada açık havadan alınan havanın ısısının değiştirilmesi vasıtası ile her klima aynı işlemi de görebilir.

Klimalarda boyut ve sistem farklılığı klimanın daha iyi ısıtıp-soğutması veya daha az/daha çok enerji sarfiyatı gerçekleştirmesi durumunu ortaya çıkarır. Fakat marka ve model değişse dahi birçok klima benzer bir içyapıya sahip olarak çalışır. Bu nedenle klimalarda düzenli periyodik yapılması ile birlikte karşılaşılabilecek tüm arızalarda da klima tamir ve onarım hizmetleri benzer bir yapı ile profesyonel ekler tarafından sağlanabilir.

Klimalarda karşılaşılabilecek arızalar arasında genellikle

  • Performansın düşmesi,
  • Yeterli havalandırma yapmaması,
  • Gürültü çıkarması,
  • Ortaya kötü bir koku yayması gibi problemler yer alır.

Bu tip arızalar klimanın içyapısından dolayı ortaya çıkabilecek komplike arızalar olduğu için mutlaka profesyonel bir ekip sayesinde tamir ve onarım hizmetleri alınmalıdır. Firmamız bu tip arızaların giderilmesi için her marka ve modele uygun bir şekilde eksiksiz ekip ve ekipmanlar ile hizmet verir.

Arıza Türüne Göre Klima Tamir Ve Onarım

Klimalarda karşılaştığınız arızalar da aslında birbirinden farklı boyutlarda ve türlerde olabilir. Örneğin, bazı arızalar basit arıza listesi içerisinde yer alırken, genellikle klimanın kullanıcı kılavuzu içerisinde veya markanın internet sitesinde de kolayca çözülebilecek şekilde tanımlanır. Örneğin, klimanın ısıtma ayarları sıkıntı ortaya çıkarıyorsa, genellikle kullanım kitapçığı üzerinde bu problemin nasıl çözüleceği ifade edilir.

Bazı problemler ise klima motoru, elektrik devresi veya klima fanları nedeniyle ortaya çıkabilir. Örneğin, klima yaz mevsiminde dışarıdaki sıcak havayı motor vasıtasıyla soğuttuktan sonra içeriye aktarır. Bu hava aktarımı sırasında havanın temizlenmesi, kirlerden arındırılması ve soğutulması gerekir. Bunun için klima içerisinde filtre, fan, motor, elektronik devre ve yeni nesil klimalarda akıllı teknolojiler devreye girer. Bu devredeki kapsamlı arızalar nedeniyle klima tamir ve onarım hizmetleri profesyonel bir noktadan talep edilmelidir.

Klima Tamir Ve Onarım Nasıl Yapılır?

Her klima görünen cephesi ile iç alanlarda ne kadar küçük bir boyuta sahip olsa da açık alanda yer alan bir motora sahiptir. Bu nedenle kullanılacağı alana sabit bir şekilde montaj edildikten sonra belirli testlerden geçilerek kullanıma hazır hale getirilir. Sabit kullanılan klimalarda firmamız tarafından da bakım, onarım ve parça değişimi gibi işlemler yerinde hizmet ile sağlanır. Klimanın yerinden sökülerek servis hizmetlerine alınması çok nadiren gerekebilir.

Bir klimada karşılaşabileceğiniz gürültülü çalışma, fan arızası, elektronik kart arızası, kumandanın çalışmaması veya klima gazı kaçağı gibi birçok problemde profesyonel servis hizmetleri yerinde verilir. Klimanın marka ve modeline göre gerçekleştirilecek klima tamir ve onarım hizmetlerinde öncelikle arızanın türüne göre ve marka model bilgisine göre inceleme yapılır. Her klimada aynı işlevi gören örneğin fan gibi bir parça yer alsa da fanın boyutu, türü veya kapasitesi değişiklik gösterebilir.

Klima Tamir Ve Onarım Fiyatları

Tamir ve onarım hizmetlerinde belirlenen problemin çözülmesi için marka ve modele uygun bir şekilde gereken ekip, ekipman ve yedek parçalar kullanılır. Hizmetlerde firmamız öncelikle arızalanmış parçanın onarılması ve daha düşük bir maliyet ile işlemin tamamlanması üzerinde durur. Eğer arızalanmış olan parçanın tamir edilmesi mümkün değilse, değişim işlemi gerçekleştirilmesi gerekir. Bu noktada da klima tamir ve onarım için maliyetler arızanın belirlenmesi, arıza boyutunun ortaya çıkarılması, yapılacak işlemin net olarak tespit edilmesi ve gereken ihtiyaçlar ile ortaya çıkarılır

Hızlı iletisim
  • 05318418495
  • 05318418495
  • servis@kombiklimatamiri.com
Kalite ve Güvenin Tek Adresi
Hızlı iletisim

Whatsapp Destek

Kemal Tambolat

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabiliriz?